Použití čisticího gelu nebo jiných produktů s kyselinami (LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, SALICYLIC ACID) odstraní odumřelé buňky z povrchu pokožky a vytvoří hladší povrch pro holení. U citlivé pokožky se nedoporučuje používat prostředky s AHA a BHA kyselinami denně, zejména těsně před holením. Pokud se holíte každé ráno, používejte produkty s obsahem kyselin večer s frekvencí doporučenou specialistou.
Je vhodné připravit pokožku - očistit a změkčit ji. Optimální postup je následující:
Vyčistit si zuby.
Očistit pokožku pomocí gelu/pěny/mléka a smýt teplou vodou (ne horkou!).
Oholit se.
Pokud plánujete sprchu, nejprve se osprchujte a poté se oholte.
Pokud je vaše pokožka náchylná k zánětům, je třeba používat prostředek, který zajistí dobré klouzání břitvy a zároveň nebude dráždit pokožku během 5-7 minutového působení. Obyčejné čisticí prostředky, a zejména mýdlo, mohou pokožku při tak dlouhé expozici dráždit.
Doporučujeme používat pěny nebo gely na holení určené speciálně pro citlivou a podrážděnou pokožku. Vyhněte se mentolu ve složení, který může poskytovat příjemný chladivý pocit, ale po častém používání způsobit pálení a zarudnutí. Tento složka se často vyskytuje v klasických mužských produktech a najdete ji ve složení pod názvem MENTHOL.
Čistý a ostrý strojek je klíčem k hladkému holení. Mnoho barberů doporučuje používat T-holící strojek kvůli jednorázovým břitům, které zajišťují hygienu a ostrost holení. Chápeme, že je to spíše o osobních preferencí, proto jen připomínáme: čistý (vydezinfikovaný) a ostrý strojek pomůže snížit riziko zánětů a poškození pokožky.
Pokud chcete maximálně dezinfikovat ošetřené oblasti, můžete použít speciální dezinfekci pro pokožku, například sprej Cutasept. Zklidňující lotiony nebo krémy s pantenolem, aloe a glycerinem pomohou pokožce rychleji obnovit ochranné funkce a učiní následné holení pohodlnějším.
Tohle je popis častých otázek. Přidejte o službě víc informací, například, jak vypadá, jaké má výhody, součásti a hodnotu