Toto je název článku. Nahraď jej vlastním novým obsahem

Jméno autora

Má smysl rozdělovat kosmetiku na pánskou a dámskou?

Pokud mluvíme o kosmetických produktech a neinvazivní kosmetologii, což zahrnuje procedury, které nevyžadují injekční nebo chirurgický zákrok, toto rozdělení má spíše psychologický význam. Mužům je stále pohodlnější vybírat služby nebo produkty, které jsou označeny jako "pro muže". 
Je pravda, že mužská pokožka se anatomicky liší od ženské, ale tyto rozdíly nejsou zásadní. Mužská pokožka může být hrubá, náchylná k mastnotě a tvorbě akné, stejně jako může být tenká, citlivá a náchylná k zarudnutí. Při rozhodování o zlepšení kvality pleti je tedy důležitější zaměřit se na aktuální stav pleti než na to, zda je někde napsáno, že procedura je určena pro muže. Ve skutečnosti mohou být všechna kosmetická ošetření aplikována na každého a přizpůsobena individuálním potřebám.
Proto se dále v článku zaměříme na klasické problémy, s nimiž se na nás, jako kosmetology, obracejí naše zákazníci a zákaznice.
Horní index

Nadpis bloku

Toto je popis bloku. Chceš-li jej upravit, klikni a napiš text nebo jej nahraď vlastním obsahem
Jaké jsou základy péče o pleť? 

Základem jsou tři kroky: čištění, hydratace a ochrana proti UV. 

ČIŠTĚNÍ 

Doporučujeme umývat si obličej 1-2krát denně (vždy večer, ráno v případě mastnější pleti), a to po čištění zubů a před holením. Během čištění zubů se zubní pasta a mikroflóra z ústní dutiny dostává na pokožku a čistící gel/pěna je účinně odstraní a zabrání podráždění. 

Naneste čisticí prostředek na obličej a krk, jemně vmasírujte po dobu půl minuty až minuty a důkladně opláchněte. Doporučujeme provádět tento krok ve sprše, protože je mnohem pohodlnější smýt zbytky čisticího prostředku z krku a linie růstu vlasů.

Voda by měla být teplá nebo vlažná. Pokud se umýváte horkou vodou a přitom intenzivně třete pokožku, můžete si způsobit zarudnutí, suchost a olupování kůže.

Pokud nemáte problematickou pleť (akné, růžovka, suchost, svědění, podráždění), můžete použit jakýkoli produkt na čištění pleti. V jiném případě doporučujeme se obrátit na odborníka v kosmetickém nebo kožním oboru.

HYDRATACE

Hydratace pomáhá udržovat pleť ve zdravém stavu co nejdéle. Doporučujeme používat gel/krém podle preference (gel pro mastnější typy pleti, krém pro sušší). 

Použijte takové množství hydratačního krému, které Vám bude příjemné. Nemělo by to vyvolávat pocit filmu na obličeji, ale zároveň by měla být pokožka po aplikaci krému jemnější a hydratovaná.

OCHRANA PROTI SLUNCI

Existuje jednoduché pravidlo, které určuje, zda je třeba aplikovat krém s ochranným faktorem SPF: pokud budete na slunci déle než 10-20 minut a UV index je 3 nebo vyšší, měli byste použít SPF. UV index můžete zjistit v aplikaci Počasí na vašem telefonu. V České republice dosahuje UV index hodnoty 3 a vyšší v období od dubna do října, mezi 9. a 16. hodinou.

Ve městě při krátké expozici UV stačí používat krémy s SPF15-30, na dovolené anebo při delších procházkách doporučujeme aplikovat krém s SPF50+ každé dvě hodiny, budete tak lépe chránit kůži před popálením při slunění. (Ano, každé dvě hodiny. Ano, je to fakt potřeba).

Většina naších zákazníků nesnáší lepkavý pocit od typických krémů s ochranným faktorem. Doporučujeme vyzkoušet SPF od korejských značek, anebo pomůžeme Vám najít ten správný u nás na konzultaci. 

 Pořád se mi dráždí pleť po holení. Jak si můžu pomoci?

 Doporučení pro snížení rizika podráždění po holení

 1. Exfoliace (jemné odlupování) 
  Použití čisticího gelu nebo jiných produktů s kyselinami (LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, SALICYLIC ACID) odstraní odumřelé buňky z povrchu pokožky a vytvoří hladší povrch pro holení. U citlivé pokožky se nedoporučuje používat prostředky s AHA a BHA kyselinami denně, zejména těsně před holením. Pokud se holíte každé ráno, používejte produkty s obsahem kyselin večer s frekvencí doporučenou specialistou.

 2. Příprava před holením 
  Je vhodné připravit pokožku - očistit a změkčit ji. Optimální postup je následující:
  Vyčistit si zuby.
  Očistit pokožku pomocí gelu/pěny/mléka a smýt teplou vodou (ne horkou!).
  Oholit se.
  Pokud plánujete sprchu, nejprve se osprchujte a poté se oholte.

 3. Nepoužívejte obyčejné mýdlo na holení pravidelně 
  Pokud je vaše pokožka náchylná k zánětům, je třeba používat prostředek, který zajistí dobré klouzání břitvy a zároveň nebude dráždit pokožku během 5-7 minutového působení. Obyčejné čisticí prostředky, a zejména mýdlo, mohou pokožku při tak dlouhé expozici dráždit.

  Doporučujeme používat pěny nebo gely na holení určené speciálně pro citlivou a podrážděnou pokožku. Vyhněte se mentolu ve složení, který může poskytovat příjemný chladivý pocit, ale po častém používání způsobit pálení a zarudnutí. Tento složka se často vyskytuje v klasických mužských produktech a najdete ji ve složení pod názvem MENTHOL.

 4. Stav holicího strojku
  Čistý a ostrý strojek je klíčem k hladkému holení. Mnoho barberů doporučuje používat T-holící strojek kvůli jednorázovým břitům, které zajišťují hygienu a ostrost holení. Chápeme, že je to spíše o osobních preferencí, proto jen připomínáme: čistý (vydezinfikovaný) a ostrý strojek pomůže snížit riziko zánětů a poškození pokožky.

 5. Péče po holení
  Prostředky obsahující alkohol (ve složení na jednom z prvních 5 míst - ALCOHOL, ALCOHOL (DENAT.)) mohou při pravidelném používání vysušovat pokožku, což ji činí náchylnější k podráždění a vyrážkám.

  Pokud chcete maximálně dezinfikovat ošetřené oblasti, můžete použít speciální dezinfekci pro pokožku, například sprej Cutasept. Zklidňující lotiony nebo krémy s pantenolem, aloe a glycerinem pomohou pokožce rychleji obnovit ochranné funkce a učiní následné holení pohodlnějším.

Dodržováním těchto doporučení můžete minimalizovat riziko podráždění pokožky a zlepšit celkový stav Vaší pleti.

Můžu používat kosmetiku partnerky/maminky/kamarádky... pro sebe?

Ano, za podmínek:
a) že jí to nevadí :)
b) že použití daných produktů skutečně zlepšuje stav Vaší pleti.

Typický příklad: přítelkyně má suchou pleť a používá přípravky, které vyloženě hydratují, zatímco Vy se snažíte řešit svou aknózní pleť. V takovém případě její produkty Vám nemusí vyhovovat, dokonce mohou situaci zhoršit. Doporučujeme se obrátit na odborníka v kosmetickém nebo kožním oboru, abyste neztráceli čas použitím nevhodné kosmetiky. 

Toto je častá otázka?

Tohle je popis častých otázek. Přidejte o službě víc informací, například, jak vypadá, jaké má výhody, součásti a hodnotu