|
|
---|---|
Horní ret |
|
Podpaží |
|
Brazílie - intimní partie (+ mezi hýžděmi) |
|
Lýtka (+ kolena) |
|
Balíček Minimum (podpaží + brazílie + lýtka) |
|
Výsledek bude patrný již po prvním sezení: chloupky začnou vypadávat během prvních 10-20 dnů. Postupně se v průběhu kúry chloupky ztenčují, zesvětlují, řídnou, až dosáhnou zcela minimalizovaného růstu (občas jednotlivé tenké chloupky).
Skutečná účinnost zákroku se posuzuje na konci a po skončení kurzu, protože jemné chloupky se odstraňují obtížněji a výsledek by měl být dlouhodobý.
Laser Lumenis LightSheer je naštěstí prokazatelně účinný a umožňuje udržet výsledek po dlouhou dobu.
Principem laserové epilace je zahřátí pigmentu - eumelaninu (tmavé barvy) - a tím zničení vlasového folikulu.
Světlé/šedivé chloupky mají také pigment, ale je to feomelanin, který mnohem hůře absorbuje laserové záření, a proto se hůře zahřívá.
Existuje možnost vyzkoušet elektroepilaci - jedná se bohužel o delší a méně příjemnou, ale účinnější metodu.
Barva chloupků je objektivní vlastnost, takže pokud jsou Vaše chloupky přirozeně tmavé (opravdu tmavé!), jste vhodným kandidátem na laserovou epilaci :)
Před zákrokem vždy provedeme podrobnou konzultaci, a pokud Vaše chloupky nejsou dostatečně tmavé, doporučíme Vám alternativní metody odstranění chloupků.
Pokud máme pochybnosti, zda bude epilace ve Vašem případě účinná, ošetříme malou zkušební oblast, a teprve když bude výsledek viditelný (do měsíce po zákroku), můžeme zahájit kurz.
Na toto téma je málo vědeckých studií, existují pouze předběžné odhady na základě výsledků po 6 měsících po absolvování kurzu.
V praxi plně očekáváme dlouhodobý výsledek (1 až 7 let): hladká pokožka, případně s malým počtem tenkých chloupků.
Nelze říci, že laserová epilace odstraní chloupky navždy, ale rozhodně změní vlastnosti chloupků a jejich množství. Stávají se tenčími a méně nápadnými. Chloupky již nebudou růst tak aktivně jako na začátku kurzu.
Je také třeba poznamenat, že skutečně existuje riziko zvýšeného růstu chloupků v důsledku spontánních změn v těle.
Růst a vývoj vlasů je složitý proces, který závisí na mnoha faktorech, včetně hormonálních změn (těhotenství, hormonální léčba, menopauza) nebo výrazného stresu.
Laserová epilace nemůže být zcela bezbolestná, protože jejím cílem je pomocí tepla zničit nejen chloupek, ale také buňky vlasového folikulu, které jsou zodpovědné za obnovení růstu téhož chloupku.
Míra bolestivosti závisí na správné technice zákroku (dostatečné chlazení, úroveň vakua, správné energetické parametry) a individuální citlivosti. Zákrok by měl být komfortní, ale citelný.
Vždy se zaměřujeme na pocity našich klientů - mělo by se objevit středně intenzivní brnění (pokud jsou chloupky dostatečně silné). V závislosti na technologii může být také pocit tepla nebo chladu.
Rozhodně by zákrok neměl být nesnesitelně bolestivý, žádné pálení - to není ukazatel účinnosti, ale nesprávné techniky.
Za předpokladu, že dodržíte pravidla přípravy na zákrok a následné péče - ano. Není to ale ošetření vhodné pro čerstvě opálenou pokožku.
V létě se na skrytých oblastech (podpaží, bikiny) provádí laserová epilace bez striktních omezení.
Na otevřených oblastech zákrok taky provádíme, ale před a po sezení je nutné dodržovat všechna pravidla ochrany před UV zářením.
V současné době neexistují žádné důkazy o tom, že by laserová epilace byla riziková pro těhotné ženy, ale doporučujeme počkat, až se hormony stabilizují, a teprve poté zahájit kúru (v případě kojení - 2 měsíce po ukončení laktace).
Pracujeme s novým a vysoce kvalitním zařízením, využíváme naše zkušenosti a individuální přístup, abychom minimalizovali případná rizika. Za tímto účelem provádíme důkladnou konzultaci a vyšetření pokožky před zákrokem a poskytujeme doporučení pro péči po návštěvě, aby nedošlo k nežádoucím následkům:
popáleniny (způsobené opalováním, použitím samoopalovacích přípravků, alkoholu nebo aktivních látek na ošetřované oblasti)
změny pigmentace (stejné důvody + nedodržení doporučení)
zarudnutí a otok (individuální citlivost kůže, nedodržení doporučení)
jizvy (v důsledku genetického sklonu k tvorbě jizev, zejména keloidních jizev).
Tato rizika jsme uvedli pouze pro vaši informaci. V naší praxi se jedná pouze o velmi vzácné situace (méně než 1%).
Pokud je postup proveden kvalitně a jsou dodržena doporučení - ne.
Studie nezjistily jasný vztah mezi účinkem laserového záření (neionizovaného) a onkologickými procesy. Síce vědeckým studiím věříme, ale pro jistotu se vyhneme/zamaskujeme znaménka a doporučíme dodržovat režim s vysokou ochranou proti UV záření.
Diodové laserové záření (805 nm) dosahuje hloubky jen 4 mm. Jedná se o dermální (kožní) úroveň, takže neovlivňuje jiné orgány. Nemá také žádný vliv na pohlavní funkce.
Tato technologie existuje již přibližně 30 let, takže můžeme jednoznačně říci, že z dlouhodobého hlediska nehrozí žádná rizika.
Při správné technice, kvalitním a vhodně zvoleném přístroji mají alexandritový i diodový laser relativně podobné ukazatele výkonu. Mají však odlišné bezpečnostní ukazatele.
Praktický rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že melanin lépe pohlcuje záření alexandritového laseru. To na jedné straně znamená, že s nižší energií lze dosáhnout lepších výsledků, ale na druhé straně se jedná o nebezpečnější technologii pro tmavší a opálenou pokožku (protože melanin se nachází nejen ve chlupech, ale i v kůži, která rovněž pohlcuje světlo).
Proto bude alexandrit rozhodně bezpečný a účinný hlavně v případě:
"světlá pokožka + černé/tmavé chloupky", a má o něco užší možnosti použití.
Diodový laser je bezpečnější pro více lidí a při správných parametrech jeho účinnost rozhodně nebude horší než u alexandritového laseru. Tyto parametry samozřejmě známe ;)
Je důležité, aby se sešlo a sedělo několik parametrů:
zkušený odborník + kvalitní zařízení + stabilně dobrý zdravotní stav + vhodný stav chloupků.
Pokud je jeden z těchto parametrů vyloučen, mohou být procedury neúčinné.
Proto absolvujeme různá školení, pracujeme s velmi kvalitním a drahým laserem, odebíráme anamnézu a provádíme podrobné konzultace - chceme, aby byl zákrok přinejmenším bezpečný a nanejvýš účinný.
Doporučujeme vám zaměřit se spíše na hledání odborníka než na laser. Skutečný profesionál nebude pracovat s nekvalitním přístrojem. Stejně jako drahý laser neznamená, že specialista je zkušený a ví, jak dosáhnout vynikajících výsledků.
Pokud je pro Vás přesto důležité provést vlastní rešerši, zeptejte se na celý název modelu a na to, jak dávno je na klinice/salonu k dispozici. Zároveň byste si mohl(a) požádat o předložení certifikátu.
Ukazatelem drahého zařízení je, že na internetu je mnoho informací (kvalitní oficiální webové stránky, recenze, články a studie), ale cena nového přístroje nebude nikde uvedena.