online objednání whatsapp

+420 608 086 088

akné: jaká kosmetická ošetření mi pomůžou?

Kosmetika je způsobem korekce akné, nikoli jeho léčby, ale existují metody, které mohou pomoci tento stav výrazně zmírnit. Samozřejmě se vyplatí seznámit se se základními metodami péče o pleť s akné, protože ne všechny jsou univerzální. 
V tomto článku uvedeme nejčastější ošetření, která se provádějí u pleti s lehkou až mírnou formou akné (viz. foto).
Těžké akné - hnisavé noduly a cysty - je čistě dermatologickou záležitostí a důrazně doporučujeme, abyste tento problém v první řadě řešili s kožním lékařem. 

Uzavřené komedony

bílé tečky

Lehká forma akné

Nejčastější lokalizace: čelo, spánky, brada, dolní čelist, tváře. 

Otevřené komedony

černé tečky

Lehká forma akné

Nejčastější lokalizace: čelo, spánky, brada, dolní čelist, tváře. 

Papule

malé červené pupínky

Mírná až střední forma

Nejčastější lokalizace: čelo, spánky, brada, dolní čelist, tváře. 

Pustule

hnisavé pupínky

Mírná až střední forma

Nejčastější lokalizace: čelo, spánky, brada, dolní čelist, tváře.

Sebaceous filaments - mazová vlákna 

ucpané póry

Není formou akné!

Lokalizace: T-zóna (čelo, noc, tváře, brada).
Jsou důsledkem nevhodné domácí péče pro kombinovanou/mastnou pleť. 

Doporučení: vhodné čištění, pravidelné použití kyseliny salicylové, antioxidantů a dostačující hydratace. 

Mílie

bílá zrnka

Není formou akné! 

Převážně v oblasti kolem očí.
Nejsou zhoubné, zmizí přirozeně během několika týdnů/měsíců. Nedá se je vymáčknout, jen odstranit profesionální extrakcí jehlou.

Prevence: jemné peelingy, retinoidy, ochrana proti UV. 

Čištění pleti

První, co vám kosmetička v rámci ošetřování akné navrhne, je čištění pleti. Existují různé typy - mechanické, ultrazvukové, kombinované a atraumatické čištění pleti.
V některých případech, například na začátku léčby akné za přítomnosti velkého množství hlubokých komedonů, má smysl podstoupit mechanické čištění, protože je to jediný způsob, jak rychle odstranit hluboké mazové zátky. Jedná se však spíše o jednorázovou akci - měsíční mechanické čištění samo o sobě stav vaší pleti nezlepší, ale pouze vás zavede do začarovaného kruhu. 
Pokud je počet komedonů malý a/nebo pleť je podrážděna a citlivá, nemá smysl provádět traumatické čištění, protože mechanické odstranění má svá rizika: záněty, zjizvení, infekce. Navíc se jedná o nepříjemný zákrok, který je vyžaduje zotavení. 
Existuje ale alternativa - atraumatické přístrojové čištění HydraFacial. Působením jemného podtlaku a aktivních sér účinně vyčistí póry, působí protizánětlivě a zlepšuje celkový stav aknózní pleti. Toto ošetření se může provádět pravidelně, protože není iritující a navíc pracuje s kvalitou pleti. 
Cena: 2000 Kč bez peelingu, 2700 Kč s peelingem.

Hydrafacial Anti-Acne: PŘED A PO

ANTI-ACNEBASICREGULAR TREATMENTS3X ANTI-ACNE

peelingy

Peelingy jsou důležitou součástí oživení a rozjasnění pleti. Ideální jsou právě pro pleť se záněty nebo černými tečkami. Je to jemná, bezbolestná a účinná volba pro vaši pokožku.
Profesionální peelingy jsou zpravidla kyselinové nebo enzymatické. Jejich účinky závisí na složení, všechny jsou ale zaměřené na vyhlazení textury a odstranění přebytečných odumřelých buněk. 
Existují mono- (jedno) a multi- (mnoho) kyselinové peelingy. Volbu doporučujeme nechat odborníkům, jinak určitě uvedeme pár příkladů:
 • Azealový peeling - má protizánětlivé účinky, snižuje zarudnutí, zesvětluje skvrny postakné. Je vhodný i pro velmi citlivou pleť se sklonem k tvorbě kuperózy (červených žilek na nose a tvářích). 
  Cena: 1300 Kč
  Objednat se

 • Multikyselinový peeling Ozopeel - díky obsahu kyseliny glykolové, salicylové, azealové a mandlové působí na všechny projevy akné. Pomáhá odstranit komedony, rozpustit mazové zátky, zmenšuje viditelnost pórů, rozjasňuje a zjemňuje pleť.
  Obsah ozonu (O3) zklidňuje viditelné a skryté záněty, hned spouští regeneraci a zajišťuje postupné uvolnění kyselin, proto peeling nedráždí pokožku. Je to náš Top Tip na aknózní pleť. 
  Cena: 1850 Kč
  Objednat se

 • Karboxyterapie a.k.a. Bubble Peel - velice rozjasňujicí ošetření, které je výhradně určeno pro pokožku s uzavřenými komedony a postakné. Vhodná pro mdlou, zčervenanou, unavenou kůži. Zajištuje zvýšení hladiny oxidu uhličitého v kůži, jenž aktivuje přirozenou reakci organismu a zvyšuje přísun kyslíku do pokožky. 
  Cena: 1900 Kč
  Objednat se 


Napište nám

Víme, že můžete mít určité pochybnosti o tom, zda Vám něco ze zmíněných ošetření bude vyhovovat. Neváhejte nás tedy kontaktovat na WhatsApp a my Vám rády poradíme :)